logo.p

Kinesiotaping w Active-Fizjo Dorzykowice

Kinesio taping jest jednym z narzędzi jakie wykorzystujemy w naszej pracy z pacjentem. Metoda ta nazywana również plastrowaniem dynamicznym polega na oklejaniu elastycznymi taśmami określonych części ciała, często odpowiadającym przebiegowi mięśni ale również innych struktur jak powięź lub więzadła. Efekty są bardzo szybko odczuwane przez pacjentów w postaci zmniejszenia bólu i poprawy jakości ruchu. Kinesio taping stosujemy jako uzupełnienie terapii i element pozwalający na optymalizację treningu i ćwiczeń fizjoterapeutycznych.

Kinesiotaping - działanie.

Działanie kinesiotapingu ma na celu delikatne podniesienie skóry, co prowadzi do zmniejszenia nacisku na tkanki podskórne, a tym samym może przyczyniać się do lepszego przepływu krwi i limfy. To z kolei przyspiesza procesy regeneracyjne i zmniejsza dyskomfort. Technika ta jest szczególnie ceniona za swoje właściwości przeciwbólowe oraz za efektywność w aktywizacji mięśni po przebytych urazach lub przeciążeniach

 

 

Prawidłowo wykonany kinesiotaping przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę może również wpływać na poprawę propriocepcji – świadomości pozycji ciała w przestrzeni. Jest to kluczowe w zapobieganiu urazom oraz w rehabilitacji sportowej. 

 

Kinesiotaping ma również szerokie zastosowanie w terapii obrzęków. Często stosowny jest w stanach ostrych po skręceniach stawu skokowego przyczyniając się do zmniejszenia opuchlizny. 

 

W Active-Fizjo wykorzystujemy wysokiej jakości taśmy Kinesio® Tex składające się z 100% bawełny i zapewniające komfort oraz przepuszczalność powietrza. 

 

Active-Fizjo Fizjoterapia i Terapia Manualna | Bike Fitting 3D