logo.p

PRZEBIEG WIZYTY

Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny. Dlatego wizyta fizjoterapeutyczna w naszym gabinecie składa się z następujących elementów.

Wywiad

Etap ten dostarcza nam ważnych informacji na temat zachowania bólu i co na niego wpływa, historii przebytych urazów oraz rodzaju przeciążeń występujących w życiu codziennym.

Badanie funkcjonalne

Badanie ukierunkowuje nas na konkretne struktury mogące wywoływać objawy. Badamy statykę i symetrię ciała, wykonujemy szereg testów funkcjonalnych i różnicowych. Obserwujemy zachowanie objawów. Diagnostyka obrazowa jest cennym uzupełnieniem tego etapu.

Diagnoza

Zebrane wcześniej elementy pozwalają nam na postawienie odpowiedniej diagnozy i rozpoczęcie terapii.

Terapia

Już podczas pierwszej wizyty dążymy do zmniejszenia bólu i ograniczeń ruchu. W tym celu stosujemy szereg technik manualnych, specyficznych ćwiczeń i korzystamy ze sprzętu. Każde nasze działanie podlega ponownej ocenie objawów.

Ponowna ocena

Zawsze weryfikujemy czy nasze działania wpłynęły na objawy. Dzięki temu możemy dokonywać modyfikacji i wdrażać skuteczną strategię leczenia.

Fizjoterapia w domu

Pomagamy w zrozumieniu problemu i zachęcamy pacjentów do aktywnego udziału w terapii. Odbywa się ona poprzez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, progresywny powrót do aktywności lub unikanie pewnych czynności w początkowym czasie.