logo.p

Laser wysokoenergetyczny HIL

W Active-Fizjo posiadamy najnowszej generacji aparat do laseroterapii. Laser wysokoenergetyczny (High Energy Laser) to nowoczesne narzędzie, emitujące wiązkę laserową o mocy do 12W co pozwala na głęboką penetrację tkanek. Laser wysokoenergetyczny zapewnia mocne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i stymuluje komórki do regeneracji. W Active-Fizjo stosujemy go w leczeniu różnorodnych schorzeń mięśniowo-szkieletowych, pomagając w redukcji obrzęków, terapii blizn i łagodząc dolegliwości bólowe. Terapia jest całkowicie bezbolesna, bezpieczna i nieinwazyjna.

Działanie lasera wysokoenergetycznego

Działanie polega na stymulacji układu krwionośnego i limfatycznego w obszarze zabiegowym. Dzięki zastosowaniu biostymulacji oraz efektu fotomechanicznego, laser w szybki i skuteczny sposób wpływa na tkanki, redukując dolegliwości bólowe oraz przyspieszając ich regenerację.

Zabiegi laserem wysokoenergetycznym HIL trwają, w zależności od patologii i powierzchni zabiegowej, od jednej do sześciu minut. Zabieg powinien być wykonywany w odstępie 1-2 dni. 

W Active-Fizjo wykorzystujemy aparat marki BTL który pozwala na zastosowanie mocy wiązki laserowej do 12 W.

 

Czas zabiegu

Zabiegi laserem wysokoenergetycznym HIL trwają, w zależności od patologii i powierzchni zabiegowej, od jednej do sześciu minut. Zabieg powinien być wykonywany w odstępie 1-2 dni

Wskazania do terapii laserem wysokoenergetycznym

Punkty spustowe

Laser wysokoenergetyczny poprawia lokalne mikrokrążenie w tkankach dzięki czemu skutecznie działa na punkty spustowe, które powodują ból i ograniczają zakres ruchu.

Patologie ścięgien

Laser jest skuteczny w leczeniu, tendinopatii i mikro urazów ścięgien, wspomagając gojenie tkanek i zmniejszając ból.

Bóle kręgosłupa szyjnego

Dzięki zdolności głębokiej penetracji tkanek, laser skutecznie łagodzi bóle kręgosłupa szyjnego, redukuje stany zapalne i napięcie mięśniowe.

Złamania przeciążeniowe

W przypadku złamań przeciążeniowych, laser wspomaga proces gojenia kości, stymuluje osteoblasty i przyspiesza regenerację.

Zespoły przeciążeniowe

Laser jest pomocny w leczeniu przeciążeń jak łokieć golfisty/tenisisty wynikających z nadmiernego użytkowania pewnych partii ciała.

Blizny

Dzięki działaniu biostymulującemu, laser poprawia krążenie krwi w obrębie blizn, co znacznie ułatwia dalszą pracę manualna.

Laser wysokoenergetyczny - w jakich schorzeniach?

Łokieć tenisisty/golfisty

Zapalenie ścięgna Achillesa

Bóle kręgosłupa

Skręcenia i zwichnięcia

Złamania przeciążeniowe

Ostroga piętowa

Naderwania mięśni

Urazy stożka rotatorów / bolesny bark

Zespół tarcia biodrowo-piszczelowego

Kolano skoczka

Konflikt rzepkowo-udowy

Zapalenia kaletek

W Active-Fizjo wykorzystujemy aparat marki BTL który pozwala na zastosowanie mocy wiązki laserowej do 12 W.

 

Active-Fizjo Fizjoterapia i Terapia Manualna | Bike Fitting 3D