logo.p

Indywidualne wkładki do butów Wrocław

W pełni indywidualne wkładki ortopedyczne Footbalance z dynamicznym wsparciem dla Twojej stopy

Wkładki ortopedyczne Footbalance to indywidualnie zaprojektowane wkładki do butów, mające na celu zapewnienie optymalnego wsparcia dla Twoich stóp. Technologia Footbalance pozwala na precyzyjne badanie komputerowe, dostarczające cennych informacji na temat indywidualnej budowy stopy oraz zidentyfikowanie obszarów nadmiernego nacisku. Proces formowania wkładek Footbalance uwzględnia naturalny kształt stopy dając odpowiednie wsparcie dla ich łuków oraz optymalizując pracę mięśni.

Jak działają wkładki ortopedyczne Footbalance.

Wkładki do butów Footbalance, dopasowują się do indywidualnej anatomii stopy użytkownika, co znacząco poprawia ogólny komfort podczas codziennych aktywności. Poniżej przedstawiamy główne zalety ich stosowania.

 

Poprawa biomechaniki pracy nóg. Wkładki Footbalance poprzez dynamiczne wsparcie dla stóp, zapobiegają jej nadmiernej pronacji, zabezpieczając staw kolanowy i biodrowy przed przeciążeniami.

Wsparcie dla stabilizatorów stopy. Wkładki zapobiegają zapadaniu się łuków stopy podczas ich stosowania dzięki czemu utrzymują odpowiednią elastyczność więzadeł i struktur pasywnych stopy.

Optymalizacja pracy mięśni. Mięśnie stopy otrzymują dodatkowe wsparcie przez co skuteczniej wzmacniają poprzeczne i podłużne wysklepienie stopy.

Zalety wkładek do butów Footbalance?

Termoplastyczność. Wkładki footbalance formowane są pod wpływem ciepła co pozwala na idealne odwzorowanie naturalnego kształtu stopy oraz możliwość ponownego formowania.

 

Szeroka gama wkładek. Wkładki posiadają różne stopnie sztywności i amortyzacji dzięki czemu, w zależności od potrzeb, znajdą zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych oraz aktywnościach.

 

Lekkość i elastyczność. Wkładki Footbalance mają elastyczny i lekki rdzeń który zgina się podczas chodzenia ułatwiając naturalny ruch stopy.

 

Szybkość wykonania. Pacjenci otrzymują wkładki już podczas wizyty.

 

Trwałość. Wkładki Footbalance dzięki ich wytrzymałości mogą być stosowane przez długi czas.

Wkładki do butów - korzyści dla ciała.

Postawa

Poprzez korekcję ustawienia stopy oraz jej wsparcie, wkładki równoważą pracę całego łańcucha kinematycznego kończyny dolnej i miednicy. Dzięki temu Twoje ciało jest bardziej stabilne.

Wydajność ruchowa

Wkładki znacznie poprawiają jakość wykonywanych ruchów kończyn dolnych podczas codziennych aktywności i zajęć sportowych. Wsparcie dla łuków stóp pozwala mięśniom kończyn dolnych na pracę w optymalnych warunkach i poprawę wydajności.

Ulga w bólach

Dynamiczne podparcie dla stóp poprawia biomechanikę przez co łagodzi bóle dolnych partii ciała i pleców.

Wygoda

Wkładki ortopedyczne Footbalance są przede wszystkim wygodne! Dzięki różnym stopniom amortyzacji i sztywności wkładek, z pewnością dostosujemy je do Twoich potrzeb tak, aby każdy krok był lżejszy i bardziej przyjemny.

Higiena

Powierzchnia wkładek wykonana jest z antybakteryjnej i bardzo wytrzymałej warstwy która zapewnia pełną higienę podczas użytkowania oraz łatwość utrzymania w czystości.

Wkładki do butów Wrocław - dla kogo?

Indywidualne wkładki Footbalance przeznaczone są dla szerokiej grupy osób. Skorzystają na nich:

Dzieci

Wkładki poprzez zapobieganie wadom stóp jak płaskostopie czy koślawość, pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Jest to ważne dla zdrowia kręgosłupa i ogólnego rozwoju dziecka.

Dorośli

Odpowiednie zabezpieczenie łuków sklepienia stopy i rozcięgna podeszwowego pozwoli każdemu cieszyć się lepszym samopoczuciem i czerpać przyjemność z codziennych spacerów.

Biegacze

Dzięki zwiększeniu amortyzacji i stabilności, wkładki Footbalance pozytywnie wpływają na komfort i zmniejszenie ryzyka urazów podczas biegu.

Kolarze

Poprzez równomierny rozkład nacisku i kontrolę pronacji stopy, wkładki Footbalance zapewniają prawidłową oś pracy nóg zwiększając komfort i bezpieczeństwo podczas długotrwałego pedałowania.

Sporty impaktowe

Koszykówka, siatkówka, piłka ręczna to tylko kilka z wielu sportów generujących duże obciążenie stawów i mięśni. Dobrze dobrane wkładki z odpowiednią amortyzacją pozwolą cieszyć się bezpieczną i komfortową grą.

W jakich dolegliwościach? Indywidualne wkładki ortopedyczne Wrocław

Stopy

Kolana

Biodra

Kręgosłup lędźwiowy

Kręgosłup piersiowy

Kręgosłup szyjny i głowa

W gabinecie fizjoterapii Active-Fizjo, wkładki do butów Footbalance tworzone są przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Dzięki wiedzy i doświadczeniu możemy w pełni zadbać o komfort i zdrowie Twoich stóp. Zapraszamy na konsultację.

 

 

Active-Fizjo Fizjoterapia i Terapia Manualna | Bike Fitting 3D