logo.p

Rehabilitacja pourazowa

Rehabilitacja pourazowa to proces terapeutyczny mający na celu przywrócenie pełnej, lub jak największej, sprawności fizycznej pacjenta po doznanym urazie lub kontuzji. Kluczową rolę w tym procesie pełni fizjoterapeuta, który przygotowuje indywidualny plan rehabilitacji.

Fizjoterapia po urazie - dla kogo?

Przeznaczona jest dla osób, które doznały urazów w obrębie mięśni, stawów, kości lub nerwów obwodowych. Urazy te mogą wystąpić w wyniku wypadków komunikacyjnych, sportowych lub podczas wykonywania prac domowych. Najczęstszymi urazami leczonymi w gabinecie Active-Fizjo są:

  • złamania 
  • skręcenia (staw skokowy)
  • zwichnięcia (staw kolanowy)
  • stłuczenia
  • naderwania mięśni (mięśnie kulszowo-goleniowe, biceps)
  • uszkodzenia ścięgien (łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zapalenie ścięgna Achillesa)

 

Metody stosowane w fizjoterapii pourazowej

Kinezyterapia

Ćwiczenia stanowią podstawę każdej rehabilitacji. Ich celem jest wzmocnienie lub rozciągnięcie określonych struktur jak również poprawa równowagi i koordynacji. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie do pacjenta, jego potrzeb i możliwości. 

Laser wysokoenergetyczny

Zaawansowana metoda leczenia, która przyspiesza gojenie, zmniejsza ból i stymuluje regenerację tkanek.

Fala uderzeniowa

Przyspiesza proces rehabilitacji po urazie poprzez pobudzenie naturalnej zdolności organizmu do autoregeneracji.

Terapia manualna

Opiera się na ręcznym oddziaływaniu fizjoterapeuty na ciało pacjenta w celu przywrócenia prawidłowej ruchomości stawów i elastyczności mięśni.

Masaż leczniczy

Odpowiednio dobrane techniki masażu pozwalają rozluźnić napięte struktury po ćwiczeniach.

Kinesiotaping

Metoda dynamicznego plastrowania jest nieodłączym elementem w fizjoterapii pourazowej. Pozwala na szybszą redukcję obrzęków, wspomaga pracę mięśni oraz przyczynia się do zmniejszenia bólu.

Umiejętne wykorzystanie powyższych metod pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty prowadzi do poprawy mobilności, zmniejszeniu obrzęków, bólu i szybkiego powrotu do sportu i ulubionych aktywności. 

 

Active-Fizjo Fizjoterapia i Terapia Manualna | Bike Fitting 3D